RBEF03001R600KFB00
Part Number:
RBEF03001R600KFB00
Description:
RES CHAS MNT 1.6 OHM 10% 300W
Operating Temperature :
-55°C ~ 415°C
Power (Watts) :
300W
Resistance :
1.6 Ohms
Size / Dimension :
1.125" Dia x 8.500" L (28.58mm x 215.90mm)
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±10%