VNF4236233R0JB
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
Part Number:
VNF4236233R0JB
Category:
Chassis Mount Resistors
Description:
VNF 42X362 33U 5% BO12
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Category :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Vitreous Enamel Coated
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Brackets (not included)
Operating Temperature :
-55°C ~ 450°C
Package / Case :
Radial, Tubular
Power (Watts) :
600W
Product Status :
Active
Resistance :
33 Ohms
Size / Dimension :
1.811" Dia x 14.252" L (46.00mm x 362.00mm)
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%