MCRL007050R00KHB00
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
MCRL007050R00KHB00
Description:
METAL CASE 70W, 50 OHMS
In Stock:
98
Manufacturer :
Vishay / Dale
Height - Seated (Max) :
0.750" (19.05mm)
Lead Style :
Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 300°C
Power (Watts) :
70W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
3.375" L x 0.750" W (85.73mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±10%