PU3921JKMT30R003L
Manufacturer:
YAGEO
Part Number:
PU3921JKMT30R003L
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES 0.003 OHM 5% 3W
Manufacturer :
YAGEO
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.049" (1.24mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 275°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
3W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
3 mOhms
Size / Dimension :
0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%