Y4021690R000A9W
Part Number:
Y4021690R000A9W
Description:
RES SMD 690 OHM 0.05% 1/10W 0603
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.64mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
690 Ohms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.05%