Y40221K73000T0W
Part Number:
Y40221K73000T0W
Description:
RES SMD 1.73KOHM 0.01% 1/5W 0805
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.64mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance :
1.73 kOhms
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%