Y21232R00000Q9R
Part Number:
Y21232R00000Q9R
Description:
RES SMD 2 OHM 0.02% 8W TO220-4
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.158" (4.01mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power (Watts) :
8W
Resistance :
2 Ohms
Size / Dimension :
0.615" L x 0.400" W (15.62mm x 10.16mm)
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.02%