Y40143K48000T9R
Part Number:
Y40143K48000T9R
Description:
FRST0805 3K4800 TCR2.5 0.01% S T
Features :
Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.64mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 220°C
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance :
3.48 kOhms
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient :
±2.5ppm/°C
Tolerance :
±0.01%