SMP-R033-0.5-PW
Manufacturer:
Isabellenhütte
Part Number:
SMP-R033-0.5-PW
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RESISTOR - AEROSPACE RATED ISA-P
Manufacturer :
Isabellenhütte
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Failure Rate :
Features :
Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
1W
Ratings :
Resistance :
33 mOhms
Size / Dimension :
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%