SMT-R027-0.5-PW
Part Number:
SMT-R027-0.5-PW
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
27 mOhms
Size / Dimension :
0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%