SMV-1R00-1.0-PW
Manufacturer:
Isabellenhütte
Part Number:
SMV-1R00-1.0-PW
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RESISTOR - AEROSPACE RATED ISA-P
Manufacturer :
Isabellenhütte
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Failure Rate :
Features :
Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.142" (3.60mm)
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 140°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
3W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
1 Ohms
Size / Dimension :
0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
4723
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±1%