Y2123250R000A9L
Part Number:
Y2123250R000A9L
Description:
VPR221SZT 250R000 0.05%
Features :
Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.158" (4.01mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power (Watts) :
8W
Resistance :
250 Ohms
Size / Dimension :
0.400" L x 0.360" W (10.15mm x 9.15mm)
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.05%