SMV-R033-0.5-PW
Part Number:
SMV-R033-0.5-PW
Height - Seated (Max) :
0.142" (3.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 140°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
33 mOhms
Size / Dimension :
0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±0.5%