WK73R1ETTP104J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Part Number:
WK73R1ETTP104J
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES 100K OHM 5% 1/3W 0402
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Wide 0402 (1005 Metric), 0204
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%