WK73R1ETTP134J
Part Number:
WK73R1ETTP134J
Description:
RES 130K OHM 5% 1/3W 0402
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Resistance :
130 kOhms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%