D1MPC0402RR013FF-T10
Part Number:
D1MPC0402RR013FF-T10
Description:
2T-CSR D1MPC 0402 100PPM 13 MOHM
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Current Sense
Height - Seated (Max) :
0.014" (0.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Resistance :
13 mOhms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%