TDCP500G220F1GV001T
Manufacturer:
Johanson Dielectrics, Inc.
Part Number:
TDCP500G220F1GV001T
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
22 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.035" (0.89mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V