D1WEL1225MR020F-T4
Manufacturer:
Thin Film Technology
Part Number:
D1WEL1225MR020F-T4
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
2T-CSR D1WEL 1225 50PPM 20 MOHM
Manufacturer :
Thin Film Technology
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Power (Watts) :
3W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
20 mOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Supplier Device Package :
1225
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%