D1MPAC2512QR051FA-T4
Part Number:
D1MPAC2512QR051FA-T4
Description:
2T-CSR D1MPA 2512 50PPM 51 MOHM
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Power (Watts) :
3W
Resistance :
51 mOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Supplier Device Package :
1225
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%