9T04021A1100BBHF3
Part Number:
9T04021A1100BBHF3
Description:
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/16W 0402
Height - Seated (Max) :
0.014" (0.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
110 Ohms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.1%