D1MPAB2512QR028FA-T4
Manufacturer:
Thin Film Technology
Part Number:
D1MPAB2512QR028FA-T4
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
2T-CSR D1MPA 2512 50PPM 28 MOHM
Manufacturer :
Thin Film Technology
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
28 mOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Supplier Device Package :
1225
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%