RN73F2BTD1692B
Part Number:
RN73F2BTD1692B
Description:
RES SMD_16.9K_0.1%_1/8W, 0.125W_
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
16.9 kOhms
Size / Dimension :
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%