D1FCP0612R0M50FF-T5
Manufacturer:
Thin Film Technology
Part Number:
D1FCP0612R0M50FF-T5
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
4T-CSR D1FCP 0612 100PPM 0.5 MOH
Manufacturer :
Thin Film Technology
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
500 µOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
0612
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%