RN73F2ETD1351B
Part Number:
RN73F2ETD1351B
Description:
RES SMD_1.35K_0.1%_1/4W, 0.25W_1
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
1.35 kOhms
Size / Dimension :
0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Supplier Device Package :
1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%