CR10225J
Part Number:
CR10225J
Description:
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/8W 0805
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
2.2 MOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%