RM25J2R2CT-U
Part Number:
RM25J2R2CT-U
Description:
RES2512 5% 2.2 OHM 3W
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
2.2 Ohms
Size / Dimension :
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%