RN12A1500CT1-V10
Manufacturer:
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part Number:
RN12A1500CT1-V10
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES SMD 150 OHM 0.05% 1/4W 1206
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
150 Ohms
Size / Dimension :
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%