AR03BTBX3001A
Part Number:
AR03BTBX3001A
Description:
RES 3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Features :
Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
3 kOhms
Size / Dimension :
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%