AR03BTBX1270
Part Number:
AR03BTBX1270
Description:
RES 127 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
127 Ohms
Size / Dimension :
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%