AR05BTDV2001A
Part Number:
AR05BTDV2001A
Description:
RES 2K OHM 0.1% 1/4W 0805
Features :
Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
2 kOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%