RN10B4750CT5-25
Manufacturer:
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part Number:
RN10B4750CT5-25
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
THINRES 0805 .1% 475 OHM 25PPM
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
475 Ohms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%