RN10B10R0CT5-25
Part Number:
RN10B10R0CT5-25
Description:
THINRES 0805 .1% 10 OHM 25PPM
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%