RN04B1500CT10-25
Part Number:
RN04B1500CT10-25
Description:
THINRES 0402 .1% 150 OHM 25PPM
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
150 Ohms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%