RN04B1211CT10-25
Manufacturer:
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part Number:
RN04B1211CT10-25
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
THINRES 0402 .1% 1.21K OHM 25PPM
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
1.21 kOhms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%