RM25J4R3CT
Part Number:
RM25J4R3CT
Description:
RES SMD 4.3 OHM 5% 1W 2512
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
4.3 Ohms
Size / Dimension :
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%