RN12B3011CT5-25
Part Number:
RN12B3011CT5-25
Description:
THINRES 1206 .1% 3.01K OHM 25PPM
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
3.01 kOhms
Size / Dimension :
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%