CRMA1210AF549KDKEF
Manufacturer:
Vishay Techno
Part Number:
CRMA1210AF549KDKEF
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
CRMA1210, 3-SIDED, NICKEL BARRIE
Manufacturer :
Vishay Techno
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Height - Seated (Max) :
0.029" (0.74mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.35W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
549 kOhms
Size / Dimension :
0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Supplier Device Package :
1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%