VSRP2512S1-R030F
Part Number:
VSRP2512S1-R030F
Description:
RES 0.03 OHM 1% 1W 2512
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
30 mOhms
Size / Dimension :
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%