WSTC0402RLR022FKR
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
WSTC0402RLR022FKR
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
2T WSTC0402 0.33W 100PPM 22 MOHM
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Current Sense, High Voltage
Height - Seated (Max) :
0.014" (0.35mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
22 mOhms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%