TFCR0603-10W-C-3003FT-1K
Part Number:
TFCR0603-10W-C-3003FT-1K
Description:
RES 300K OHM 1% 1/10W 0603
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
300 kOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%