SR10X104 JTL
Manufacturer:
Walsin Technology
Part Number:
SR10X104 JTL
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES 100K OHM 5% 1/4W 1210
Manufacturer :
Walsin Technology
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Supplier Device Package :
1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%