GA0402A121KXBAC31G
Part Number:
GA0402A121KXBAC31G
Description:
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0402
Capacitance :
120 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V