GA0402A101GXAAC31G
Manufacturer:
Vishay / Vitramon
Part Number:
GA0402A101GXAAC31G
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
100 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V