RG0603P-1052-D-T10
Part Number:
RG0603P-1052-D-T10
Description:
RES 10.5K OHM 0.5% 1/16W 0201
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
10.5 kOhms
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%