RL0510S-240-F
Part Number:
RL0510S-240-F
Description:
RES SMD 24 OHM 1% 1/6W 0402
Height - Seated (Max) :
0.018" (0.45mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.167W, 1/6W
Resistance :
24 Ohms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
0/ +200ppm/°C
Tolerance :
±1%