YNA15B1J0G105MT009N
Part Number:
YNA15B1J0G105MT009N
Description:
CAP CER 1UF 4V X5R 0402
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Thickness (Max) :
0.014" (0.35mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4V