GA0402A100KEXAI34G
Part Number:
GA0402A100KEXAI34G
Description:
CAPACITOR CER 0402
Capacitance :
10 pF
Failure Rate :
Features :
Epoxy Mountable
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V