PTN1206E3361BST1
Part Number:
PTN1206E3361BST1
Description:
RES SMD 3.36K OHM 0.1% 0.4W 1206
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.84mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.4W, 2/5W
Resistance :
3.36 kOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%