VSRP1206S1-R130J
Manufacturer:
Delta Electronics
Part Number:
VSRP1206S1-R130J
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Description:
RES 0.13 OHM 5% 1W 1206
Manufacturer :
Delta Electronics
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
130 mOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%