VJ0402A100FXXAP31
Part Number:
VJ0402A100FXXAP31
Description:
CAP CER 10PF 0402
Applications :
Automotive
Capacitance :
10 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V